Jūs varat pateikt NĒ muguras sāpēm!

Nav tāda cilvēka, kuram kaut reizi mūžā nesāpētu mugura.

Tāda ir dzīve!

Epizodiskas sāpes jāpieņem kā neizbēgams dzīves atribūts.

Bēdīgi, ja muguras sāpes kļūst hroniskas, neļauj pilnvērtīgi strādāt, realizēties ģimenes dzīvē, liek kļūt par medikamentu vergu.

Visos muguras sāpju gadījumos jālūdz padoms ārstam, lai tiktu noskaidrots muguras sāpju iemesls. Taču ļoti bieži pacients var palīdzēt sev pats.

Kur tad ir „paslēpta” muguras  veselības atslēga? Atcerēsimies 3 patiesības:

  1. Muguras sāpes veicina slikta stāja.
  2. Muguras sāpes veicina pārmērīgs ķermeņa svars.
  3. Muguras sāpes veicina muguras, gurnu un vēderpreses muskulatūras vājums.

Neapšaubāmi, ka regulāra un mērķtiecīga ārstnieciskā vingrošana spēj nodrošināt stāvokļa uzlabošanos. Taču vingrošana ir process. Tas aizņem laiku. Šajā laika posmā, kamēr ārstnieciskās vingrošanas efekts vēl nav iestājies, Jums palīdzēs muguras ortozes (tautā sauktas par „jostām”vai korsetēm). Šie medicīniskie izstrādājumi uzņemas muskulatūras funkcijas mugurkaulāja balansa un stājas uzlabošanā.

UZMANĪBU: MĪTS!

 Pastāv plaši izplatīts maldīgs uzskats, ka muguras ortozes novājina muguras muskulatūru. Patiesībā, modernās muguras ortozes veicina muguras muskulatūras spēka atjaunošanu pēc traumām vai operācijām, gan arī hronisku muguras sāpju gadījumos.

Zīmīgi, ka pacientiem ar ceļu locītavu problēmām muguras sāpes grūtāk pakļaujas ārstēšanai. Tāpēc – loģisks secinājums: ārstējot slimās ceļu locītavas Jūs palīdzēsiet sev atbrīvoties no muguras sāpēm!