Metastāzes skriemeļos.

Katru gadu Latvijā vairāk nekā 11000 cilvēkiem tiek atklāts vēzis.

Neraugoties uz neapšaubāmiem onkoloģijas sasniegumiem, kuri ļāvuši  atgūt veselību lielam pacientu skaitam, ļaundabīgo audzēju metastāzes arvien ir nopietna medicīniska problēma.

Saskaņā ar pētījumiem (M.Aebi, European Spine Journal, 2003, S12, 202-213), 10% vēža pacientu attīstās metastāzes mugurkaulājā. 

Nereti metastāzes skriemeļos veidojas neizraisot sāpes. Tad kad metastāze izraisa skriemeļu lūzumu vai nospiež muguras smadzenes un/vai nervu saknītes (skat. ilustrāciju), pacienta dzīves kvalitāte, veselība un dzīves prognoze tiek būtiski apdraudēta.

Ilustrācija no www.webmd.com.

Ar sarkano krāsu iezīmēta metastāze, kura izraisījusi skriemeļa lūzumu, mugurkaulāja deformāciju un muguras smadzeņu (zilā krāsā) nospiedumu.

Nereti metastāzes mugurkaulājā ir pirmā, vēl neatklātā  vēža izpausme. Šis fakts liek ļoti nopietni izturēties pret muguras sāpēm un nekādā gadījumā nenodarboties ar pašārstēšanos!

Ar muguras sāpju cēloņu precīzu diagnostiku un ārstēšanu nodarbojas sertificēti mugurkaulāja ķirurgi sadarbībā ar citu specialitāšu ārstiem, t.sk. ar onkologiem.

Daudzprofīlu ķirurģiskajā stacionārā “AIWA CLINIC” ir radītas visas iespejas saņemt kvalificēta mugurkaulāja ķirurga konsultāciju, veikt izsmeļošu diagnostiku un saņemt nepieciešamo aprūpi.

Sekmīgas ārstēšanas atslēgas vārds ir NENOKAVĒT!

Viktors Vestermanis

Traumatologs ortopēds

Mugurkaulāja ķirurgs

Algologs